Podstawowe zagrożenia w pracy podnośników koszowych

Podnośniki koszowe, jak wszystkie wielkogabarytowe urządzenia, mogą stanowić zagrożenie jeżeli nie są odpowiednio przygotowane do pracy, dobrze zabezpieczone czy są źle obsługiwane. Zadaniem każdej firmy, która realizuje usługi podnośnikowe jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz fachowej obsługi w miejscu realizacji zlecenia. Jakie zagrożenia mogą wiązać się z podnośnikami budowlanymi?

Stateczność podnośnika koszowego i jej brak

Podstawowe zagadnienie związane z bezpiecznym korzystaniem z podnośników jest stateczność podnośnika koszowego. Źle wypoziomowany podest, nieodpowiednio rozstawione podpory czy niewłaściwie dopasowane podłoże, na którym ustawiona jest maszyna, może być przyczyną wypadku, kolizji, utraty stateczności czy po prostu przewrócenia się urządzenia.

Zagrożenia związane z elektryką

Istotną sprawą jest ustawienie podnośnika w odpowiednim miejscu, bezpiecznym pod względem elektryki. Bardzo ważne jest to, by na drodze nie znajdowały się słupy wysokiego napięcia czy przewody elektryczne. Warto na czas realizacji prac poprosić elektrownię o odłączenie danego odcinka, co jest najbardziej optymalnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Wpływ wiatru

Przy pracy podnośnikami koszowymi koniecznie trzeba zwrócić uwagę na prawidłowe ustalenie siły wiatru, który będzie oddziaływać na maszynę. Jest to wyjątkowo ważne przy pracach montażowych, jak np. instalacja reklam na budynkach czy innych wielkoformatowych elementów. Dobry operator ma obowiązek wiedzieć w jaki sposób wykonuje się obliczenia związane z wiatrem i jak w takich warunkach pogodowych należy się zachować i jak zapewnić bezpieczeństwo maszyny, otoczenia, a przede wszystkim ludzi.

Przeczytaj: Podnośniki koszowe mogą ratować życie!

podnośniki samochodowe

Profesjonalny wynajem podnośnika

Nasza firma oferuje klientom wynajem podnośników w Warszawie i okolicach wraz z profesjonalną obsługą operatorów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo na obszarze wykonywanej pracy. Nasi specjaliści doskonale wiedzą w jaki sposób przygotować podnośniki koszowe oraz jak je zabezpieczyć, aby uniknąć wyżej wymienionych zagrożeń i trudności.

Klienci, którzy korzystają z usług realizowanych przez nasze podnośniki samojezdne i samochodowe, zawsze mogą polegać na naszym doświadczeniu i oczekiwać fachowego podejścia. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

wynajem podnośników koszowych