Podnośniki koszowe – kupić czy wynająć?

Podnośnik koszowy jest urządzeniem, które znajduje swoje zastosowanie w wielu miejscach, dlatego wiele firm realizujących usługi wysokościowe, montażowe, remontowe czy nawet reklamowe zastanawia się czy kupić własne podnośniki koszowe czy postawić na ich wynajem. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na temacie kupno czy wynajem. Zapraszamy do lektury!

Kupno własnego podnośnika koszowego może mieć swoje zalety. Główna z nich to dostępność bez ograniczeń, dokładnie wtedy, gdy maszyna jest potrzebna do pracy. Właściciel może dysponować urządzeniem tak, jak tego potrzebuje i nie musi się martwić o terminy. Dodatkowa zaleta to również brak opłat za wynajem podnośników koszowych, ale zamiast opłaty za wynajmowanie pojawia się szereg innych kosztów, które wiążą się z posiadaniem własnego pojazdu z koszem.

Własny podnośnik koszowy to konieczność ponoszenia kosztów wszelkich napraw, przeglądów technicznych, konserwacji, a także takich aspektów jak opłaty za miejsce, na którym maszyna będzie parkowana, czyli garaż lub parking dla maszyn. Dodatkowe koszta to oczywiście zatrudnienie fachowca, który będzie zajmował się obsługą podnośnika. Zatrudnienie operatora podnośników koszowych to kolejny etat, chyba że firma chce korzystać z kogoś na zlecenie, ale to może powodować dodatkowe problemy jak znalezienie fachowca, jego dostępność w razie potrzeby, stała chęć współpracy itp.

podnośnik koszowy
 

Sam zakup wielkogabarytowej maszyny może być bardzo trudny, ponieważ mowa tutaj o naprawdę dużych kosztach, w zależności od modelu i od tego czy będzie to nowy czy używany podnośnik koszowy. Nie każda firma może sobie pozwolić na ponoszenie takiego kosztu, a wcale nie jest powiedziane, że przykładowo w firmie oferującej prace montażowe taki zakup szybko się zwróci.

Wynajem podnośników jest znakomitym sposobem na to, by móc korzystać z nowoczesnych maszyn podnośnikowych bez ponoszenia kosztów ich utrzymania. Gdy podnośnik nie pracuje i stoi na parkingu, nie trzeba za niego płacić i można go wynająć wtedy, gdy będzie potrzebny i zapłacić za rzeczywisty czas pracy podnośnika oraz operatora tej maszyny. To bardzo wygodny sposób na korzystanie z pomocy podnośników, zwłaszcza że nie trzeba się martwić o ich obsługę, gdyż zadba o to firma, która oferuje usługi podnośnikowe.

Nasza firma oferuje wynajem podnośników koszowych w Warszawie i w całym województwie mazowieckim i jesteśmy często wybierani jako podwykonawca przez firmy z różnych branż. Zdecydowana większość osób potrzebujących pomocy podnośników, stawia na ich wynajem, dlatego firmy takie jak nasza, nie narzekają na brak zleceń i pracy. O czym to świadczy? O tym, że opcje wynajmu są bardzo potrzebne i zapełniają pewną lukę w działalności przedsiębiorstw z różnych rodzajów prac i usług.