Podnośniki koszowe i ich rodzaje – krótka charakterystyka

Stosowane nie tylko w branży budowlanej, ale w wielu różnych środowiskach pracy podnośniki koszowe to urządzenia, które sprawiają, że realizacja prac staje się zdecydowanie łatwiejsza i sprawniejsza. Jeżeli są odpowiednio dobrane do zadania, które przed nimi stoi, gwarantują powodzenie i pełne zadowolenie ze zrealizowanych działań. Dziś chcielibyśmy przedstawić najważniejsze rodzaje podnośników wyposażonych w kosz, by przybliżyć Państwu narzędzia naszych usług.

Podstawowa cecha, która łączy wszystkie rodzaje podnośników koszowych, to wyposażenie końca ramienia w kosz przeznaczony do transportu materiałów i ludzi. Kosz może być zbudowany z różnych materiałów: ramy, siatki lub płyty, ale niezależnie od zastosowanych materiałów – poziom bezpieczeństwa zawsze stoi na najwyższym szczeblu, gdyż kosz ma po prostu zapewnić bezpieczne realizowanie prac. To, co różni między sobą podnośniki koszowe to konstrukcja ramienia, która może mieć formę nożycową, mieszaną bądź teleskopową.

Najlepszym modelem podnośników, które mogą pracować we wnętrzach, np. na halach czy magazynach, są podnośniki nożycowe. Sposób unoszenia kosza na ramieniu nożycowym sprawia, że nie wymagają one dużo miejsca i bardzo dobrze odnajdą się przy pracach w wąskich przejściach, gdzie unoszenie kosza możliwe jest wyłącznie w pionie.

Podnośniki teleskopowe opierają kosz transportowy na ramieniu, które wydłuża się poprzez wysuwanie kolejnych elementów z wnętrza większego, poprzedniego segmentu ramienia. Największa zaleta takiego urządzenia to bardzo duży zasięg, który może wynieść nawet 30 metrów. Podnośniki samochodowe z ramieniem teleskopowym sprawdzą się przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma możliwości ustawienia maszyny z podnośnikiem bezpośrednio przy ścianie budynku.

podnośniki na samochodach
Połączenie nożyc z teleskopem, a więc podnośniki nożycowo-teleskopowe, to największy pakiet możliwości. Duży zasięg i możliwość manewrowania ramieniem sprawiają, że takie urządzenia odnajdą się przy różnych zleceniach, w wielu środowiskach pracy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą podnośników na samochodach, które mogą zrealizować usługi dla klienta indywidualnego czy dla firm. Nasze maszyny są zawsze gotowe, aby zapewnić bezpieczną pracę na dużej wysokości i być solidnym oparciem dla osoby realizującej swoje zadania przy pomocy kosza. Wynajem podnośników Warszawa i okolice – czekamy na Państwa telefon!